Chodzież: szczęśliwy finał poszukiwań

Kilkudziesięciu policjantów i strażaków szukało 74-letniego mieszkańca Chodzieży, który w poniedziałek wczesnym popołudniem wyszedł z domu i nie wrócił do miejsca zamieszkania.

Fot. KP Policji w Chodzieży

Ze względu na stan zdrowia zaginionego, istniało realne zagrożenie dla jego życia. Dlatego policjanci zakwalifikowali poszukiwania do poziomu pierwszego

Relacjonuje asp. Karolina Smardz-Dymek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży. Zakrojona na szeroką skalę kilkugodzinna akcja poszukiwawcza doprowadziła w końcu do szczęśliwego finału. Mężczyznę odnaleziono w lesie. Był cały i zdrowy.

Warto dodać, że 13-letni Wiktor uczestniczył w akcji wspólnie ze swoim ojcem st. kpt. Maciejem Zwierzykowskim, dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Chodzieży.

Poszukiwania zaginionych, którzy, z uwagi na stan zdrowia lub wiek, mogą stać się ofiarą przestępstw, lub istnieje realne zagrożenie dla ich życia, zdrowia lub wolności, traktowane są priorytetowo. Policjanci niezwłocznie przystępują do takich działań, by jak najszybciej odnaleźć osobę.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska