Szamocin: pobili, bo ktoś im zwrócił uwagę

W centrum Szamocina w powiecie chodzieskim dwóch młodych mężczyzn zaatakowało dwóch innych, za to że zwrócili im uwagę, aby nie niszczyli znaków drogowych.

Fot. KP Policji w Chodzieży

Poszkodowani mężczyźni mają 28 i 67 lat. Napastnicy bili ich pięściami i kopali. Z pomocą pokrzywdzonym ruszyli 33-letnia kobieta i 37-letni mężczyzna, którzy parkowali samochód na pobliskim parkingu.

Mówi mł. aspirant Dariusz Szęfel z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży.

W ciągu kilku godzin funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Margoninie we współpracy z kryminalnymi z Chodzieży ustalili tożsamość sprawców pobicia i uszkodzenia pojazdu. Następnego dnia rano obaj mężczyźni zostali zatrzymani i byli tym faktem bardzo zaskoczeni.

Zatrzymani mają 21 i 30 lat. Teraz zajmie się nimi sąd. Na szczęście ofiary ich agresji doznały tylko lekkich obrażeń, które nie zagrażały ich życiu i zdrowiu.

Przy tej okazji Policja przypomina, że osoba, który podejmuje interwencję również posiada ochronę prawną. Za uderzenie lub naruszenie w inny sposób jej nietykalności cielesnej w związku z podjętą przez nią interwencją na rzecz ochrony bezpieczeństwa ludzi lub porządku publicznego, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Fot. KP Policji w Chodzieży
RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska