Mieszkańcy zdecydowali na co gmina wyda 400 tys. zł – znane są wyniki Czerwonackiego Budżetu Obywatelskiego

Mieszkańcy Czerwonaka, Koziegłów, Kicina, Bolechowa, Owińsk, Promnic, Miękowa, Klina i innych sołectw mogli zdecydować na co gmina wyda 400 tysięcy złotych. Znane są już wyniki Budżetu Obywatelskiego Gminy Czerwonak.

Fot. Urząd Gminy Czerwonak/Aero-Kaczmarczyk

Mieszkańcy gminy Czerwonak mieli do wyboru w sumie 16 projektów. Najwięcej, bo 760 głosów otrzymał projekt pod nazwą poprawa bezpieczeństwa nad wodą. Za kwotę 149,5 tys. zł zakupiona zostanie łódź ratownicza dla jednostki OSP Czerwonak. Łódź będzie wykorzystywana przez strażaków ochotników do ratowania życia kąpiących się w jeziorach i zbiornikach wodnych w gminie Czerwonak.

Z kolei 696 głosów otrzymał projekt pod nazwą montaż radarowych wyświetlaczy prędkości. Za 150 tysięcy złotych zakupione zostaną radary z zasilaniem solarnym, które będą sprawdzać prędkość kierowców m.in. na ulicy Zdroje w Czerwonaku, Szkolnej w Kicinie, Leśnej w Mielnie, Dębowej w Dębogórze, Lipowej w Bolechówku i Potaszach oraz w ciągu ulicy Obornickiej w miejscowości Bolechowo-Osiedle. Radarowe wyświetlacze mają przyczynić się do zmniejszenia nadmiernej prędkości przez niektórych kierowców.

Dodajmy, że w głosowaniu tegorocznej edycji Czerwonackiego Budżetu Obywatelskiego wzięło w sumie udział 2643 mieszkańców gminy, którzy oddali łącznie 7929 głosów. Wśród głosujących najwięcej, bo aż 39% stanowiły osoby w wieku od 31 do 45 lat.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska