Burmistrz Murowanej Gośliny przynajmniej do października będzie przebywał za kratkami

Poznański sąd zdecydował o przedłużeniu aresztu o kolejne trzy miesiące dla burmistrza Murowanej Gośliny, Dariusza U.

Fot. Janusz Ludwiczak

O szczegółach mówi rzecznik Prokuratury Krajowej, prokurator Łukasz Łapczyński:

Gośliński włodarz przebywa w areszcie od połowy stycznia, po tym jak został zatrzymany przez CBA i usłyszał w sumie 12 zarzutów, które dotyczą m.in. korupcji, brania i domagania się łapówek od prywatnych przedsiębiorców, zatajenia w oświadczeniu majątkowym uzyskiwania comiesięcznych wpływów w wys. 13 tys. zł z firmy ochroniarskiej, którą wcześniej kierował.

Śledczy ustalili też, że Dariusz U. miał przyjąć korzyść majątkową w postaci utwardzenia drogi przed jego domem za wybór zwycięzcy przetargu, a także domagał się dla siebie części nagród wypłacanym podwładnym.

Włodarz gminy miał żądać od właściciela jednej z firm budowlanych przekazania w formie łapówki 20% wartości kontraktów dotyczących remontów szkoły, biblioteki publicznej, remizy OSP i świetlicy wiejskiej.

Śledztwo we wszystkich tych sprawach dalej jest w toku. Niedawno burmistrz Murowanej Gośliny Dariusz U. usłyszał kolejny zarzut. Wyjaśnia rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, prokurator Łukasz Wawrzyniak:

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem w Murowanej Goślinie odbędzie się drugie referendum w sprawie odwołania obecnego burmistrza. Mówi radna Murowanej Gośliny i pełnomocniczka inicjatywy referendalnej, Justyna Radomska:

Organizatorzy akcji referendalnej zebrali już wymagane 1 300 podpisów. Nadal zbierane są jednak dodatkowe podpisy, które do 18 lipca mają zostać złożone komisarzowi wyborczemu.

Dodajmy, że pod koniec sierpnia ubiegłego roku odbyło się już jedno referendum w sprawie odwołania goślińskiego włodarza. Z powodu niewystarczającej frekwencji było ono jednak nieważne, gdyż zabrakło 1 242 głosów.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska