Murowana 10

Ponad 600 osób weźmie udział w zawodach „Murowana Dycha”, które już w niedzielę odbędą się na goślińskich ulicach. W związku z organizacją biegów dla dzieci oraz dla dorosłych na dystans 5 i 10 km i sztafety zmiany w organizacji ruchu czekają zarówno kierowców, jak i pasażerów autobusów.

Fot. mat.org.

Zawody rozpoczną się w niedzielę o godz. 10. Trasa biegu prowadzić będzie z goślińskiego stadionu ulicami: Mściszewską, Wodną, Łąkową, Poznańską, Długą i Generała Tadeusza Kutrzeby, a następnie Raduszyńską i Mściszewską do mety, która zlokalizowana będzie na stadionie miejskim.

Od niedzielnego poranka do godzin południowych ulice te będą zamknięte dla ruchu kołowego.

Autobusy linii nr 342 i 348 nie będą jeździć ulicami Kutrzeby i Długą w Murowanej Goślinie. Od godz. 10:30 do ok. 12:30 autobusy kursujące z poznańskiej Śródki do Przebędowa pojadą objazdem z Bolechowa Osiedla przez Szlachęcin i dalej drogą wojewódzką nr 196 do ulicy Poznańskiej w Murowanej Goślinie.

Na trasie objazdu autobusy linii nr 342 i 348 będą się zatrzymywać na przystankach w Murowanej Goślinie na ul. Poznańskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Krokusową.

„Murowana Dycha” odbędzie się już po raz siódmy i powróci w niedzielę z podwójną siłą, gdyż przez ostatnie dwa lata zawody nie odbywały się z powodu pandemii. Na listach startowych zapisało się w sumie 631 zawodników, z czego 226 z nich weźmie udział w biegu głównym, pokonując dwie pętle 2x po 5 kilometrów ulicami południowej części centrum miasta, a także osiedla Zielone Wzgórza i Raduszyna. Początek zawodów w niedzielę o godz.10:00 na stadionie miejskim przy ul. Mściszewskiej w Murowanej Goślinie.

Autobusy linii nr 342 i 348 będą jeździć objazdem drogą wojewódzką nr 196
Map. ZTM Poznań
Biegacze będą mieli do pokonania dwie pętle po 5 km
Map. Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
Radio Wielkopolska® poszukuje pracowników do Działu Reklamy!
Radio Wielkopolska® poszukuje pracowników do Działu Reklamy!