Uroki Puszczy Zielonka

Wcale nie trzeba wyjeżdżać w Karkonosze, Tatry czy nawet Alpy by się powspinać. Wystarczy pojechać na skraj Puszczy Zielonka, gdzie znajduje się Dziewicza Góra. Na jej szczycie znajdzie się wieża widokowa, z której można podziwiać panoramę stolicy Wielkopolski i okolic, a także podziwiać piękną przyrodę Puszczy Zielonka. U stóp Dziewiczej Góry znajduje się Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, w którym możemy dowiedzieć się jak funkcjonuje las, a także biesiadować przy ognisku.

Fot. Janusz Ludwiczak

Lubisz aktywny wypoczynek na łonie przyrody i jednocześnie nie chcesz oddalać się zbytnio od domu? Opowiada Roksana Magda z Nadleśnictwa Łopuchówko:

Dziewicza Góra znajduje się niespełna 2 kilometry od Czerwonaka. Chętni mogą wybrać się nie tylko na spacer, ale zobaczyć Puszczę Zielonkę z lotu ptaka i podziwiać panoramę Poznania i okolic. Wystarczy pokonać 172 schody i wspiąć się na wysokość 30 metrów, odpowiadającą trzynastemu piętru bloku. Wejście na wieżę widokową na szczycie Dziewiczej Góry obecnie możliwe jest tylko w weekendy w godzinach od 10:00 do 19:45.

►ZOBACZ TAKŻE: Z widokiem na puszczę i Poznań
►ZOBACZ TAKŻE: Leśne laboratorium w zabytkowym młynie

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska