Utrudnienia na kolei w Pobiedziskach i Swarzędzu

Z powodu remontu zamknięte zostało przejście dla pieszych w ciągu ulicy Kiszkowskiej w centrum Pobiedzisk. Utrudnienia również na swarzędzkim dworcu.

Fot. Robert Domżał/UMiG Pobiedziska

Do 6 października potrwa remont rozjazdów i torów kolejowych w Pobiedziskach. W związku z prowadzonymi pracami zamknięte zostało dość często uczęszczane przejście dla pieszych w ciągu ulicy Kiszkowskiej w centrum miasta. Piesi mogą korzystać z przejazdu kolejowego w ciągu ulic Goślińskiej i Kazimierza Odnowiciela.
W ramach inwestycji realizowanej na zlecenie spółki PKP Polskie Linie Kolejowej wymienione zostaną płyty oraz nawierzchnia torowa.

Z kolei w związku z przebudową przejścia podziemnego, łączącego swarzędzki dworzec kolejowy z peronami oraz ulicami Dworcową i Łąkową do połowy listopada nastąpiło czasowe wyłączenie wind ze względu na budowę pochylni.

Pomocy osobom niepełnosprawnym i z wózkami w dostaniu się na peron udzielają strażnicy miejscy oraz przedstawiciele wykonawcy. Jak informuje Urząd Miasta i Gminy Swarzędz nie jest możliwe udzielenie natychmiastowej pomocy, trzeba to zrobić uwaga… z 2-godzinnym wyprzedzeniem pod numerem telefonu Straży Miejskiej 61 651 09 86 codziennie w godz. od 6 do 22 lub pod numerem 512 309 924 w dni robocze między 7 i 17.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska