Zamknięty urząd gminy w Pobiedziskach i filia Wydziału Komunikacji

Uwaga mieszkańcy gminy Pobiedziska! W związku z zakażeniem koronawirusem wśród pracowników zapadła decyzja o całkowitym zamknięciu Urzędu Miasta i Gminy Pobiedziska. Rejestracja aktów stanu cywilnego: urodzeń, małżeństw i zgonów została przekazana do Urzędu Gminy Łubowo. Kierowcy nie załatwią też w Pobiedziskach spraw związanych z rejestracją auta czy uzyskaniem uprawnień do kierowania pojazdami – zamknięta jest filia Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego.

Fot. Janusz Ludwiczak

Zakażenie wirusem Covid-19 potwierdzono u 15% urzędników. Sanepid pozytywnie zarekomendował zamknięcie Urzędu Miasta i Gminy Pobiedziska do 16 listopada włącznie.

– Z uwagi na możliwy kontakt z osobą chorą na COVID-19 część pracowników Urzędu została objęta kwarantanną, a pozostali zostali skierowani na pracę zdalną. Zamknięcie budynku Urzędu pozwoli na przerwanie łańcucha epidemicznego. Robimy to w trosce o zdrowie pracowników i mieszkańców gminy – poinformował Artur Ostatkiewicz, zastępca burmistrza Pobiedzisk.

Rejestracją aktów stanu cywilnego w sprawie urodzeń, małżeństw i zgonów zajmuje się tymczasowo Urząd Gminy Łubowo. Mieszkańcy mogą kontaktować pod numerem telefonu 501 047 562.

W sprawach pilnych mieszkańcy mogą kontaktować się z dyrektorem Wydziału Rozwoju, kierownikiem Referatu Ochrony Środowiska, Referatem Inwestycji i Planowania Przestrzennego. Numery kontaktowe dostępne są na stronie urzędu gminy Pobiedziska. Cały czas funkcjonuje skrzynka ePuap.

Nieczynna jest również Filia Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego. Kierowcy sprawy związane z rejestracją auta czy uzyskaniem uprawnień do kierowania pojazdami załatwią w placówkach w Swarzędzu, Czerwonaku czy w siedzibie głównej przy ul. Jackowskiego w Poznaniu.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska