Wolf Race i piknik z okazji 100-lecia Lasów Państwowych już 21 października w Lubaszu

Stulecie Lasów Państwowych to okazja do wspólnego świętowania. Już w najbliższy weekend 21 października w Lubaszu odbędzie się jubileuszowy piknik rodzinny! Piknik po hasłem „Drewno – surowiec wszech czasów” zorganizowany przez pilskich leśników. Warsztaty, konkursy, gry i zabawy dla najmłodszych, możliwość skosztowania żywności pochodzenia leśnego oraz finał cyklu trzech biegów z przeszkodami Wolf Race pod wspólną nazwą „Korona Pilskich Lasów” to atrakcje zaplanowane dla uczestników wydarzenia.

plakat piknik leśny w Lubaszu Wolf Race
Fot. materiały prasowe

Jubileusz 100-lecia Lasów Państwowych jest doskonałą okazją nie tylko do wspólnego świętowania, ale także rozmów o lesie oraz poszerzenia wiedzy na temat właściwości
i zastosowania drewna, czy sposobów korzystania z lasu przez społeczeństwo. Organizatorzy przygotowali na to wydarzenie szereg atrakcji, które pozwolą spędzić ciekawie tę sobotę zarówno dzieciom, jak i dorosłym, m.in.  warsztaty budowania karmników, konkursy wiedzy z nagrodami, pokaz kulinarny z możliwością degustacji przygotowanej dziczyzny. Atmosferę podgrzeją ogniska, przy których można będzie samodzielnie przygotować posiłek, a na wszystkie osoby, które zaangażują się w zabawy podczas pikniku czeka loteria fantowa.

Tego dnia odbędzie się również finałowy bieg z cyklu trzech biegów z przeszkodami „Korona Pilskich Lasów”, który jest nietypowym sposobem poznania leśnych ostępów Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile. Uczestnicy biegów mają do wyboru 4 formuły biegowe. Pierwsza kategoria – elite, czyli samodzielne pokonanie ok. 30 przeszkód na trasie liczącej 10 km. Dla tych, dla których ważniejsza od wyników sportowych jest dobra zabawa z przyjaciółmi przeznaczona jest kategoria open. Z kolei trail jest wymagającym biegiem crossowym pozbawionym przeszkód. Wyzwanie mogą podjąć również dzieci w biegu kids przygotowanym specjalnie dla nich.

Wydarzenie zakończy koncert zespołu „Taraka”. Zapraszamy 21 października w godz.: 9:00 – 17:00 do amfiteatru w Lubaszu. Szczegóły wydarzenia na plakacie.

Radio Wielkopolska® objęło patronat medialny nad wydarzeniem.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®