Beata Dudzińska pełni funkcję prezydenta Piły

Piła ma nowego komisarza pełniącego funkcję prezydenta miasta. To była wiceprezydent Beata Dudzińska.

Wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk (z lewej strony) wręcza Beacie Dudzińskej (z prawej strony) powołanie do pełnienia funkcji prezydenta Piły.
Fot. Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

Dotychczasowy komisarz, Mateusz Daszkiewicz, pełnił tę funkcję od połowy listopada, kiedy powołał go ówczesny premier Mateusz Morawiecki. Beatę Dudzińską wyznaczył obecny premier Donald Tusk.

11 stycznia otrzymałam powołanie do pełnienia funkcji prezydenta miasta Piły do czasu wyborów samorządowych, wyboru nowego prezydenta. Dokument podpisany przez premiera Donalda Tuska. W tym momencie bardzo dziękuję za zaufanie posła, a poprzednio prezydenta, pana Piotra Głowskiego. Bez niego ta historia po prostu by się nie wydarzyło. Dziękuję za tych 13 lat, kiedy tworzyliśmy zespół i dziękuję za rekomendację – mówiła podczas konferencji prasowej pełniąca obowiązki prezydenta Piły Beata Dudzińska.

Zmiany w pilskim ratuszu spowodowane są wyborem byłego prezydenta Piotra Głowskiego na posła w październikowych wyborach do Sejmu.

Beata Dudzińska przez 13 lat była zastępcą Piotra Głowskiego

W momencie zdobycia przez byłego prezydenta mandatu posła z pilskim ratuszem pożegnali się jego zastępcy: Beata Dudzińska i Krzysztof Szewc, który przy tej okazji poinformował, że przechodzi na emeryturę.

Beata Dudzińska pytana o ocenę krótkich rządów swojego bezpośredniego poprzednika, Mateusza Daszkiewicza, stwierdziła, że urząd działał w tym czasie prawidłowo.

Urząd funkcjonował. Dokumenty, które powinny być autoryzowane zgodnie z terminami, były autoryzowane. Nie słyszałam jakichś negatywnych uwag. Natomiast to trochę tak, jak w dobrej orkiestrze, nawet bardzo zgranej, dyrygent powinien nadawać ton i dążyć do realizacji celów.

W Urzędzie Miejskim w Pile realizowanych jest równolegle wiele projektów i na ich koordynacji zamierza skupić się Beata Dudzińska.

Trzeba mieć świadomość, że odeszło nas troje, a wracam sama, nakład pracy będzie więc dosyć duży. Oczywiście funkcjonowanie urzędu to przede wszystkim, natomiast myślę, że tak dobry zespół i jego wsparcie pozwolą mi realizować projekty tak, żeby przyspieszyć i pozamykać te, które należy zamknąć w tym czasie. Przypomnijmy: projekty realizowane w ramach mechanizmu norweskiego właśnie teraz, w tym kwartale, będą się kończyć, a inne będą się rozpoczynać. Z całą przyjemnością wracam do pracy po niemal trzymiesięcznej przerwie. Być może i dobrze, bo pozwoliło mi to wyjść z poprzedniej roli i wrócić w zupełnie innym charakterze z dużym wsparciem, które odczuwam – podkreśla Beata Dudzińska.

Beata Dudzińska potwierdziła też, że będzie kandydować na urząd prezydenta Piły w nadchodzących wyborach samorządowych

W tej chwili to nie jest najistotniejsze, ale tak potwierdzam: będę startować.

W latach 2010-2023 Beata Dudzińska jako zastępca prezydenta Piły była odpowiedzialna m.in. za rozwój gospodarki lokalnej we współpracy z lokalnym rynkiem pracy, realizację inwestycji publicznych w mieście, organizację wydarzeń integrujących lokalną społeczność, a także proces pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania, w szczególności z Unii Europejskiej. Jest twórczynią wielu projektów autorskich wspierających aktywizację i rozwój lokalnej przedsiębiorczości. Posiada również wieloletnie doświadczenie w biznesie – wcześniej była odpowiedzialna m.in. za zakupy na poziomie globalnym korporacji Philips Lighting Poland. Beata Dudzińska jest absolwentką Wydziału Ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®