Jak znaleźć pracę zdalną w Pile?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Praca zdalna jest dla wielu aktywnych zawodowo mieszkańców Piły jedynym wyjściem. Dzieje się tak z różnych przyczyn: muszą opiekować się niepełnosprawnym członkiem rodziny, mają na wychowaniu małe dziecko lub ich stan zdrowia nie pozwala im na codzienne wychodzenie z domu. Jakie możliwości pracy zdalnej mogą znaleźć wśród najpopularniejszych ofert i jak zwiększyć swoje szanse zatrudnienia na dobrym stanowisku? Poszukajmy odpowiedzi!

Fot. materiały prasowe

Zalety pracy zdalnej

We wstępie wspomnieliśmy, że zdarzają się w naszym życiu sytuacje nieprzewidziane, które uniemożliwiają nam podjęcie tzw. zwykłej pracy. Jednak możliwość pracy zdalnej doceniają także osoby zdrowe fizycznie i wolne od zobowiązań. Co przeważa na korzyść tej formy zarobku? Jej zwolennicy podkreślają, że brak dojazdów i w związku z tym spora oszczędność czasu pozwala im na zachowanie równowagi między życiem prywatnym a zawodowym. Odchodzą również koszty dojazdu, a rynek pracy przestaje być ograniczony do jednego miasta. Wykonywanie swoich obowiązków z dowolnej lokalizacji, daje też szansę na częstsze podróże, co z pewnością wpływa na wzrost ogólnego zadowolenia z życia.

Oferty pracy zdalnej

Jeśli uważamy, że praca w trybie zdalnym to coś dla nas, czas przejść do działania. Sporo ogłoszeń możemy znaleźć tutaj i portal ten możemy potraktować jako nasz punkt startowy. Analizując poszczególne oferty, zastanówmy się, w jakich branżach najłatwiej znaleźć zatrudnienie pracownikom szukającym możliwości pracy w domu. 

Z uwagi na wzrost zainteresowania prywatną opieką medyczną i poradami za pośrednictwem rozmowy telefonicznej czy wideo często pojawiającymi się ogłoszeniami są te dotyczące stanowiska lekarza internisty online oraz pielęgniarki online. Ponadto wiele ofert dotyczy wykonywania prostych prac biurowych oraz telemarketingu. Trzeba jednak pamiętać, że są to słabiej opłacane zajęcia, w których proponowana jest nam umowa zlecenie. Rozmowa telefoniczna z klientem może nam za to w pewien sposób zrekompensować brak współpracowników. 

Nie można tutaj nie wspomnieć też o sektorze IT i e-commerce. Aby poznać resztę zespołu oraz miejsce pracy na początku najczęściej proponowana jest tutaj praca stacjonarna lub praca hybrydowa. Jednak z czasem większość zatrudnionych ma możliwość pracy zdalnej. Bywa, że już młodszy specjalista może decydować o tym, jaki tryb pracy najbardziej mu odpowiada.

W poszukiwaniu stanowiska dla siebie warto również odwiedzić Powiatowy Urząd Pracy w Pile, który jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.

Jak szukać pracy zdalnej?

Znając zalety pracy zdalnej i wiedząc, gdzie szukać ofert, popracować warto nad sposobem poszukiwania stanowiska dla siebie. Oto kilka pomocnych wskazówek:

  1. Zarejestruj się na najpopularniejszych portalach ogłoszeniowych i ustaw powiadomienia informujące cię o nowych propozycjach.
  2. Dostosuj swoje CV do każdego pracodawcy
  3. Przejrzyj inne oferty pod hasłem „praca Piła” i nie wahaj się napisać prywatnej wiadomości tam, gdzie chciałbyś się zatrudnić. Być może pracodawca wcześniej nie brał tego pod uwagę, ale teraz chętnie przyjmie pracownika pracującego zdalnie.
  4. Gdy oferta brzmi „zarabiaj 6 tysięcy w miesiąc, bez doświadczenia i wychodzenia z domu” – omijaj ją szerokim łukiem. Jeżeli coś wygląda zbyt pięknie, to najprawdopodobniej takie właśnie jest.
  5. Jeśli ukończyłeś szkolenia lub skorzystałeś z kursów, które pozwalają ci działać samodzielnie np. w zakresie grafiki komputerowej lub obsłudze księgowości, koniecznie to wykorzystaj! Możesz sam zamieścić ogłoszenie w Internecie, reklamując swoje umiejętności i wybierając klienta według własnych preferencji.

Kontrola przez pracodawców: nowe przepisy

Praca bez konieczności wychodzenia z domu wydaje się marzeniem dla wielu pracowników. Mogą się oni jednak zastanawiać, w jaki sposób i czy w ogóle będą sprawdzani przez swoich przełożonych. W wielu firmach działa to na zasadzie wzajemnego zaufania, a pracodawca monitoruje jedynie postępy w zleconych pracownikowi zadaniach. Wprowadzono jednak ostatnio nowy przepis, z którym warto się zapoznać. Jaki?

Pracodawcy będą mogli wprowadzić kontrolę trzeźwości pracowników, także wtedy, kiedy nie znajdują się oni w biurze. Odpowiednie przepisy przygotowało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej i zostaną one wprowadzone w 2023 roku.

Praca zdalna – jaka czeka ją przyszłość?

Trzeba uczciwie przyznać, że nie każdemu spodoba się praca w trybie zdalnym. Będzie ona męcząca w szczególności dla osób, które potrzebują towarzystwa współpracowników lub bezpośredniego kontaktu z klientami. Jednak nie można zaprzeczyć, że zmieniający się rynek pracy oraz osobiste warunki i preferencje pracowników przyczynią się do tego, że opcja home office będzie dostępna dla coraz to szerszej grupy ludzi.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®