Okradał altany działkowe przy Koszalińskiej i Paderewskiego w Pile

Policjanci z Piły zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który wielokrotnie okradał altany działkowe przy Koszalińskiej i Paderewskiego w Pile.

Fot. KP Policji w Pile

Mężczyzna kradł cenne przedmioty i elektronarzędzia. Do zatrzymania doszło 25 grudnia. Funkcjonariusze patrolujący rejon ogrodów działkowych przy ulicy Koszalińskiej zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. Policjanci postanowili go wylegitymować.

Mężczyzna na widok zbliżających się policjantów zaczął uciekać. Chwilę później, po krótkim pieszym pościgu był już w rękach mundurowych. Po wylegitymowaniu okazało się, że 34-latek odpowiada rysopisowi osoby podejrzanej o włamania do pobliskich altan ogrodowych. Sprawą zajęli się dalej funkcjonariusze pionu kryminalnego oraz dochodzeniowego. Zgromadzili materiał, który pozwolił przedstawić mężczyźnie już 10 zarzutów związanych z usiłowaniem oraz dokonywaniem kradzieży z włamaniem. Straty jakie wyrządził swoim działaniem sprawca sięgają kwoty ponad 6 tysięcy złotych informuje sierż. szt. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej Komendy Powiatowej Policji.

Sąd Rejonowy w Pile tymczasowo aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Przestępstwa, których się dopuścił będą rozpatrywane w ramach tzw. recydywy, dlatego włamywacz może trafić za kratki nawet na 15 lat.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone, że mężczyzna mógł dokonać więcej włamań. Dlatego pilscy policjanci proszą właścicieli ogrodów działkowych przy ulicach Paderewskiego i Koszalińskiej w Pile o sprawdzenie stanu swoich altan oraz ich wyposażenia. W przypadku ujawnienia śladów włamania lub kradzieży należy skontaktować się z policjantami z Komendy Powiatowej, która znajduje się w Pile przy ul. Bydgoskiej 117.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®