Piła: policyjna akcja „Trzeźwy poranek”

1600 skontrolowanych kierowców. Sześciu na „podwójnym gazie”. Taki jest bilans akcji „Trzeźwy poranek”, którą w poniedziałkowy poranek (13 listopada) przeprowadzili policjanci z pilskiej drogówki.
Policyjna akcja „Trzeźwy poranek” w dn. 13 listopada 2023 w Pile (Fot. KPP w Pile)

Celem ogólnopolskiej akcji „Trzeźwy poranek” jest poprawa bezpieczeństwa i przede wszystkim eliminowaniu z dróg nietrzeźwych kierujących, którzy stwarzają ogromne zagrożenie dla siebie i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Od wczesnych godzin policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się po ulicach Piły. Patrole znajdowały się w różnych częściach miasta, na mniej i bardziej uczęszczanych ulicach – informuje sierż. szt. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pile.

„Trzeźwy poranek” w Pile

Pilscy mundurowi skontrolowali ponad 1600 kierowców. Wśród nich było sześciu, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Policyjna akcja „Trzeźwy poranek” w dn. 13 listopada 2023 w Pile (Fot. KPP w Pile)

Niechlubnym rekordzistą okazał się 45-letni pilanin, który prowadził swój pojazd mając w organizmie blisko promil alkoholu. Został on zatrzymany do kontroli na DW nr 188 łączącej Piłę oraz Złotów. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy – dodaje sierż. szt. Wojciech Zeszot.

Za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości przepisy kodeksu karnego przewidują karę nawet 2 lat pozbawienia wolności. O ostatecznym losie mężczyzny zatrzymanego na drodze z Piły do Złotowa oraz pozostałych kierowców zadecyduje teraz sąd.

Do akcji włączył się także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile, którego przedstawiciel wspólnie z policjantami uświadamiał kierowców jak wielkie ryzyko niesie za sobą jazda pod wpływem alkoholu.

Pilska policja apeluje do kierowców o odpowiedzialną i zgodną z obowiązującymi przepisami jazdę

Nawet najmniejsza ilość alkoholu może skutecznie pogorszyć zdolności każdego kierowcy. Jazda w stanie nietrzeźwości oprócz odpowiedzialności karnej może nieść za sobą o wiele bardziej tragiczne konsekwencje – podsumowuje sierż. szt. Wojciech Zeszot.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®