Wypadek na drodze krajowej nr 10 pod Śmiłowem. Jedna osoba nie żyje, trzy są ranne

Wypadek na drodze krajowej nr 10 pod Śmiłowem. Jedna osoba nie żyje, trzy są ranne. Do tej tragedii doszło wieczorem 13 lutego.
Wypadek na drodze krajowej nr 10 pod Śmiłowem. Fot. OSP Kaczory

Jedna osoba nie żyje, trzy są ranne. Takie są skutki tragicznego wypadku, do którego doszło we wtorek 13 lutego około godziny 18.00 na drodze krajowej nr 10 pod Śmiłowem w powiecie pilskim.

49-letni kierujący audi z nieustalonych przyczyn wjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym peugeotem, kierowanym przez 41-letnią kobietę. Niestety w wyniku tego zderzenia kierująca pojazdem poniosła śmierć na miejscu – mówiła w relacji dla Radia Wielkopolska st. sierż. Magdalena Mróz z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

W peugeocie podróżowały jeszcze dwie osoby: 18-letnia kobieta i 41-letni mężczyzna.

18-letnia kobieta została zabrana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Bydgoszczy, a 41-letni mężczyzna został odwieziony przez karetkę do szpitala w Chodzieży. W chwili obecnej ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Natomiast kierowca audi z obrażeniami płuc został przewieziony karetką do szpitala w Pile, gdzie przebywa do chwili obecnej – dodaje st. sierż. Magdalena Mróz.

Usuwanie skutków wypadku trwało kilka godzin. W tym czasie policja wprowadziła objazdy. W akcji ratowniczej uczestniczyły zastępy straży pożarnej z OSP w Kaczorach oraz JRG 1 i JRG 2 w Pile, patrole policji, cztery karetki i śmigłowiec LPR.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®