Wyrzysk: okradali kościelne skarbony

Policjanci z Wyrzyska w powiecie pilskim zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do kościelnej skarbony. W ich ujęciu pomógł proboszcz.

Fot. KPP w Pile

Pierwszy raz skarbona w kościele w Wyrzysku została okradziona w ubiegłym roku kilka tygodni przed Wielkanocą. Policjanci podejrzewając, że w tym roku historia może się powtórzyć, wspólnie z proboszczem przygotowali się na przybycie sprawców. W miejscu, gdzie znajduje się się skarbona została zamontowana kamera. Przypuszczenia mundurowych okazały się słuszne. Mówi st. sierż. Wojciech Zeszot z Komendy Powiatowej Policji w Pile:

Co więcej policjanci ustalili, że młodszy z zatrzymanych jest także odpowiedzialny za zeszłoroczną kradzież z włamaniem do kościelnej skarbony w Wyrzysku oraz ma na swoim koncie kradzież kolejnej skarbony, którą na końcu wyrzucił do rzeki.

Zatrzymani w Wyrzysku mężczyźni usłyszeli już zarzuty. 23-latek odpowie za kradzież z włamaniem, natomiast 19-latek jest odpowiedzialny za trzy przestępstwa: jedną kradzież oraz dwie kradzieże z włamaniem. Za popełnione przestępstwa może im grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera