Były burmistrz Murowanej Gośliny pozostaje w areszcie

Dariusz U. przebywa w areszcie od stycznia ubiegłego roku. Były gośliński włodarz ma postawionych już 24 zarzuty, czyli dwukrotnie więcej niż na początku prowadzonego śledztwa.

Fot. Janusz Ludwiczak

Na wniosek prokuratora Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu Sąd Apelacyjny w Poznaniu przedłużył stosowanie wobec podejrzanego Dariusza U. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wyjaśnia prokurator Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Krajowej.

Dariusz U. przebywa w areszcie od stycznia ubiegłego roku. Były gośliński włodarz ma postawionych już 24 zarzuty, czyli dwukrotnie więcej niż na początku prowadzonego śledztwa. Dotyczą one m.in. korupcji, brania i domagania się łapówek od prywatnych przedsiębiorców czy zatajenia w oświadczeniu majątkowym dochodów.

A pod koniec stycznia tego roku Dariusz U. usłyszał już pierwszy wyrok. Będzie on musiał zapłacić 6 tysięcy złotych grzywny i 3 tys. zł nawiązki za znieważenie funkcjonariusza publicznego. Chodzi o naruszenie nietykalności funkcjonariusza CBA podczas zatrzymania.

Dodajmy, że 23 kwietnia w Murowanej Goślinie odbędą się przedterminowe wybory nowego burmistrza, po tym jak poprzedni włodarz na początku lutego złożył rezygnację z pełnionego mandatu.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®