Co dalej z budową obwodnicy Pobiedzisk?

Już niebawem ruszy budowa południowej obwodnicy Pobiedzisk. Rozstrzygnięto już przetarg i podpisano umowę z wykonawcą.

Fot. Urząd Miasta i Gminy Pobiedziska

Na jakim etapie jest realizacja inwestycji? Wyjaśnia burmistrz miasta i gminy Pobiedziska, Ireneusz Antkowiak:

Obwodnica Pobiedzisk ma połączyć ulicę Kostrzyńską z ul. Poznańską, dzięki czemu kierowcy będą mogli dojechać od drogi ekspresowej S5 do starej „piątki”. Inwestycja będzie kosztować ponad 15 mln zł, z czego 9,5 mln zł pochodzi z dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład — Programu Inwestycji Strategicznych.

Tymczasem cały czas trwa przebudowa drogi gminnej z Podarzewa do Łagiewnik:

Wykonawca realizuje również III etap przebudowy drogi z Promna do Góry.

Zakończyły się też prace związane z odtworzeniem nawierzchni w ciągu ulicy Generała Tadeusza Kutrzeby w samych Pobiedziskach. Przebudowywana była tam kanalizacja sanitarna wraz z podłączeniem nowych budynków.

To nie koniec inwestycji drogowych w gminie Pobiedziska. Podpisana została właśnie umowa na przebudowę ulic: Węgorzewskiej, Sandaczowej, Łososiowej i Okoniowej w Pobiedziskach. W ramach wartego ponad 7,5 mln zł projektu wybudowana zostanie również kanalizacja deszczowa wraz z przepompownią. Inwestycja ta w połowie została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Ponadto za pół miliona złotych powstaje chodnik wraz z oświetleniem solarnym w Wagowie, na odcinku od przystanku autobusowego do świetlicy wiejskiej.

Map. Urząd Miasta i Gminy Pobiedziska
Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera