Justyna Radomska nowym burmistrzem Murowanej Gośliny

Goślinianie wybrali nowego burmistrza. Niedzielne wybory wygrała Justyna Radomska z 61% poparciem.

Fot. Murowana OdNowa

Na Justynę Radomską zagłosowało dokładnie 3 923 mieszkańców (61,22% głosów):

Justyna Radomska będzie burmistrzem Murowanej Gośliny przez rok, gdyż w kwietniu 2024 roku mają odbyć się wybory samorządowe na kolejną kadencję. Czy przez rok uda się coś zdziałać?

Dotychczasowa radna będzie musiała teraz pożegnać się z Urzędem Gminy Suchy Las, w którym pracowała przez ostatnie 14 lat, a w ostatnim czasie była kierowniczką Referatu Komunalnego do spraw komunalnych i drogownictwa:

Co czwarty goślinianin postawił na byłego wiceburmistrza Radosława Szpota, który uzyskał 1 616 głosów (25,22 %):

Trzeci kandydat, Kamil Grzebyta zdobył 869 głosów, czyli 13,56%:

Radny Kamil Grzebyta przyznał, że rozważa start w kolejnych wyborach, tym razem parlamentarnych, które odbędą się jesienią.

Jak na przedterminowe wybory rekordowa była frekwencja, która wyniosła nieco ponad 49%. W niedzielę do urn poszło ponad 6,5 tysiąca mieszkańców spośród 13 188 uprawnionych do głosowania.

To jednak nie koniec wyborów w Murowanej Goślinie, przynajmniej dla mieszkańców części osiedla Zielone Wzgórza, gdyż nowa burmistrz Justyna Radomska będzie musiała teraz złożyć mandat radnej, a w najbliższym czasie odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Murowanej Gośliny w okręgu nr 15.

Przedterminowe wybory w gminie Murowana Goślina odbyły się po tym jak na początku lutego mandat ze stanowiska burmistrza złożył Dariusz U., który od stycznia zeszłego roku przebywa w areszcie. Były gośliński włodarz ma postawionych już 24 zarzuty, czyli dwukrotnie więcej niż na początku prowadzonego śledztwa.

W styczniu były już burmistrz Murowanej Gośliny usłyszał pierwszy wyrok. Dariusz U. będzie musiał zapłacić 6 tysięcy złotych grzywny i 3 tysiące nawiązki za znieważenie funkcjonariusza publicznego. Chodzi o naruszenie nietykalności funkcjonariusza CBA.

Wyniki przedterminowych wyborów burmistrza miasta i gminy Murowana Goślina:

  1. Justyna Radomska – 3 923 głosy (61,22%)
  2. Radosław Szpot – 1 616 głosów (25,22%)
  3. Kamil Grzebyta – 869 głosów (13,56%)

Frekwencja = 49,39% (głosowało 6 514 osób spośród 13 188 uprawnionych do głosowania)

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®