Kąpielisko zaledwie pół godziny drogi od stolicy Wielkopolski

W naszym wakacyjnym programie „Zamiast nad morze – plażing przy jeziorze” przedstawiamy wielkopolskie kąpieliska. Wcale nie trzeba jechać nad morze, by dobrze wypocząć. Warto wybrać się do oddalonego zaledwie o pół godziny drogi od stolicy Wielkopolski Jeziora Biezdruchowo, położonego praktycznie w centrum Pobiedzisk.
Fot. Janusz Ludwiczak

Jezioro Biezdruchowo w Pobiedziskach oferuje nie tylko piaszczystą plażę, czyste kąpielisko z wyznaczonymi torami do pływania, ale również pomost, nad którym możemy wypocząć w wygodnym leżaku: Rozmowa z gospodarzem tego miejsca, dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach Jakubem Waligórą:

Nad bezpieczeństwem codziennie w godz. od 10:00 do 18:00 czuwa oczywiście grupa ratowników:

Jezioro Biezdruchowo położone jest blisko centrum Pobiedzisk. Można na nie dotrzeć zarówno samochodem dzięki starej „piątce” i drodze ekspresowej S5, a także pociągiem:

Jest to jezioro polodowcowe, którego powierzchnia wynosi ok. 38 hektarów. Jest ono dość głębokie, gdyż maksymalne zagłębienie osiąga nawet 18 metrów. Jednak samo kąpielisko jest całkowicie bezpieczne. Jest strefa zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, którzy mogą korzystać z torów do pływania, gdzie głębokość wynosi około półtora metra.

Po plażowaniu warto jednak skorzystać z kilku atrakcji, jakie oferują same Pobiedziska. Opowiedział o nich Robert Domżał z Urzędu Miasta i Gminy Pobiedziska:

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®