Kolejny tragiczny wypadek koło Murowanej Gośliny

W środowy poranek doszło do kolejnego tragicznego wypadku niedaleko Murowanej Gośliny. Tuż po godz. 6 na drodze wojewódzkiej nr 187 w miejscowości Uchorowo kierowca samochodu osobowego nagle zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Pomimo reanimacji nie udało się uratować 40-latka.

Na miejscu pracowało 10 zastępów straży pożarnej. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja i prokuratura.

Jak już informowałyśmy w wiadomościach Radia Wielkopolska w niedzielne popołudnie na obwodnicy Murowanej Gośliny 51-letni motocyklista zderzył się z busem. Mężczyzna zginął na miejscu.

Dni są coraz krótsze. Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność i rozwagę. Jak zaznacza komisarz Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji jedną z przyczyn wypadków jest niedostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych, gdy pada deszcz, a drogi są śliskie. Cały czas obowiązuje również zasada ograniczonego zaufania w stosunku do innych kierowców:

I przypomnijmy smutne liczby. Tylko w pierwszej połowie tego roku na wielkopolskich drogach doszło do 1 094 wypadków, w wyniku których 96 osób zginęło, a 1 268 zostało rannych.

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera