Komunikacja w Sylwestra i Nowy Rok

W Sylwestra i Nowy Rok inaczej funkcjonować będzie komunikacja publiczna w aglomeracji poznańskiej oraz w Pile. Jak będą jeździć autobusy 31 grudnia i 1 stycznia?

Fot. ZTM Poznań

W Sylwestra w stolicy Wielkopolski i podpoznańskich gminach, w których realizowane są połączenia ZTM komunikacja funkcjonować będzie według świątecznego rozkładu. Kursy większości linii realizowane będą tylko do godz. 21.

Bez ograniczeń, czyli do godz. 23 kursować będą autobusy linii nr 348 z Przebędowa przez Murowaną Goślinę, Bolechowo, Promnice, Biedrusko do dworca na os. Sobieskiego w Poznaniu. Normalnie kursować będą też autobusy linii nr 425 z Zalasewa przez południową część Swarzędza na Franowo oraz autobusy linii nr 821, 836, 837 w gminie Tarnowo Podgórne i Rokietnica, a także autobusy linii nr 904 z Poznania do Suchego Lasu i Złotnik oraz 911 do Biedruska.

Ostatniego dnia 2023 roku od godz. 21:00 aż do południa w Nowy Rok funkcjonować będzie komunikacja nocna.

W poniedziałek, 1 stycznia obowiązywać będzie świąteczny rozkład jazdy. Autobusy linii nr 312, 320, 321 i 322 z Poznania do Koziegłów, Czerwonaka, Owińsk, Bolechowa i Kicina rozpoczną kursowanie dopiero od godz. 12:00.

Z kolei autobusy w Pile w Sylwestra kursować będą tylko do godz. 17:00 według świątecznego rozkładu jazdy. Autobusy pilskiego MZK na trasy wyjadą dopiero w Nowy Rok od godz. 14:00.

Rozkład jazdy powinni sprawdzić również pasażerowie Kolei Wielkopolskich, gdyż część kursów pociągów nie będzie realizowana 31 grudnia i 1 stycznia. Można to sprawdzić np. w portalu pasażera.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®