Koniec utrudnień na węźle Poznań Zachód

Dobre wiadomości dla kierowców. Zakończył się trwający remont węzła Poznań Zachód, łączącego autostradę A2 z drogami ekspresowymi S5 i S11.
Fot. Autostrada Wielkopolska

Na czym polegały prace? Objaśnia rzeczniczka spółki Autostrada Wielkopolska, Anna Ciamciak:

Przypomnijmy, że kierowcy nadal muszą liczyć się z utrudnieniami na krajowej „92” w Swarzędzu, gdzie ruch w centrum miasta w związku z przebudową wiaduktów nad ul. Piaski odbywa się jednym pasem.

Utrudnienia również w Kobylnicy. Trwa budowa tunelu pod linią kolejową Poznań-Gniezno. Zamknięta dla ruchu jest ulica Swarzędzka w Kobylnicy, na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 194 do skrzyżowania z ulicą Dworcową. W kierunku Gruszczyna i Swarzędza wprowadzono objazd prowadzący ulicą Poznańską, czyli drogą wojewódzką i dalej Szkolną, Dworcową i Swarzędzką. W stronę przeciwną ruch kierowany jest objazdem przez Swarzędzką, Polną, Krótką, Dworcową, Szkolną i dalej drogą wojewódzką nr 194.

Utrudnienia również na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 194 z ulicą Swarzędzką i Dąbrówki w Kobylnicy, gdzie powstaje rondo. Na razie prace wykonywane są poza pasem jezdni, w poboczu, jednak kierowcy powinni zachować szczególna ostrożność na pieszych, rowerzystów i pracujących drogowców.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®