Letnia komunikacja

Wraz z początkiem wakacjami wprowadzony został letni rozkład jazdy w Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej i na liniach podmiejskich obsługiwanych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu. Zmiany również w pobiedziskiej i kostrzyńskiej komunikacji.

Fot. Janusz Ludwiczak

Od lipca nieco rzadziej kursują autobusy linii nr 401 i 405, łączące Swarzędz z poznańską Śródką. W dni robocze w godzinach szczytu kursują one co 20 minut.

Na okres wakacji zawieszone zostały kursy szkolne na liniach nr 484, 498 i 499, zaś autobus oznaczony numerem 494 nie dojeżdża ronda na skrzyżowaniu ul. Planetarnej i Transportowej w Zalasewie.

Ponadto na wniosek sołectwa Rabowice zlikwidowany został przystanek w rejonie skrzyżowania ulic Bliskiej i Bukowej.

Bez zmian kursują autobusy podmiejskie ZTM z Poznania do Suchego Lasu, Murowanej Gośliny i Czerwonaka. Jedynie autobusy linii nr 312 nie wykonują wjazdów pod Zespół Szkół w Bolechowie-Osiedlu oraz na przystanek Miękowo/Stokrotkowa.

Zmiany również w kursowaniu pobiedziskiej komunikacji. Do 1 września zawieszone zostały kursy na linii nr 475 do Jerzykowa, 477 z Pobiedzisk do Wronczyna i Stęszewic. Nie kursuje też autobus linii nr 478 z Pobiedzisk do Promna i Pobiedziska Letnisko.

Od 27 czerwca obowiązują również wakacyjne rozkłady jazdy w Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej. Autobusy linii nr 462 i 465 zostały skierowane przez nowowybudowany tunel, łączący centrum miasta z południem Kostrzyna.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska