Murowana Goślina: Cześć radnych chciała odwołać przewodniczącego rady gminy

Dziś miała odbyć się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Murowanej Goślinie, zwołana na wniosek opozycyjnych radnych. W porządku obrad był wniosek o odwołanie przewodniczącego rady, który w ubiegłym tygodniu został zatrzymany i przesłuchany przez CBA. Prokurator postawił mu zarzut żądania wspólnie i w porozumieniu z ówczesnym burmistrzem korzyści majątkowej, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. eSesja

Jednak nadzwyczajna sesja nie odbyła się, gdyż zabrakło kworum. Wiceprzewodniczący rady gminy, Przemysław Popiak przeczytał oświadczenie klubu radnych Razem dla Murowanej Gośliny, zdaniem których zwołanie nadzwyczajnej sesji było bezprawne:

Do sprawy odniosła się radna Elżbieta Walczak:

Jak argumentował radca prawny Urzędu Miasta i Gminy Murowana Goślina, Andrzej Kuchlewski pomimo, iż przewodniczyć rady gminy nie może kontaktować się z pracownikami urzędu ze względu na postawione zarzuty to nadal może sprawować pełnione funkcje:

Radna Justyna Radomska zaznaczyła, że wniosek o zwołanie sesji został złożony w czwartek, a przewodniczący ma 7 dni na przeprowadzenie sesji:

Radny Kamil Grzebyta zaproponował skierowanie pisma do wojewody ze skargą na zaniedbanie obowiązków przez przewodniczącego rady gminy:

Kolejna sesja Rady Miejskiej w Murowanej Goślinie ma odbyć się w przyszłym tygodniu i wtedy prawdopodobnie do porządku obrad zostanie dodany punkt dotyczący odwołania przewodniczącego, chyba, że znów na posiedzeniu zabraknie kworum.

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera