Najlepszy komisariat

Buk ma najlepszy komisariat Policji w powiecie poznańskim. Podczas środowej sesji Rady Powiatu Poznańskiego ogłoszono wyniki corocznego konkursu na najlepszy komisariat.

Fot. Powiat Poznański

Jaki jest cel konkursu wyjaśnia naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji, nadkomisarz Małgorzata Trzebińska:

Najlepszy komisariat został wyłoniony na podstawie 12-miesięcznej oceny pracy funkcjonariuszy. Oceniane były całoroczne działania w oparciu o 20 kryteriów, w tym między innymi: wskaźnika wykrywalności przestępstw, skuteczności zabezpieczania mienia, liczby funkcjonariuszy skierowanych do służby patrolowej czy liczby zatrzymań „na gorącym uczynku” przypadającej na jednego policjanta.

Mówi starosta poznański, Jan Grabkowski:

Do zwycięzców konkursu trafiło 30 tysięcy złotych. Drugie miejsce w konkursie na najlepszy komisariat Policji w powiecie poznańskim zajęli policjanci z Pobiedzisk, a trzecie miejsce zdobył komisariat w Murowanej Goślinie. Do placówek tych trafi odpowiednio po 10 i 5 tysięcy złotych. Środki, które przekazał Powiat Poznański w ramach Funduszu Wsparcia Policji zostaną wykorzystane przez komendantów na potrzeby nagrodzonych komisariatów.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®