Najzdolniejsi nagrodzeni

Są laureatami konkursów, mają wybitne osiągnięcia sportowe oraz aktywnie udzielają się poza szkołą. 159 najzdolniejszych uczniów otrzymało Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego za wybitne osiągnięcia nauki, a także w dziedzinie kulturalnej czy sportowej.
Fot. Powiat Poznański

Jak wyjaśnia wicestarosta poznański Tomasz Łubiński uczniowie otrzymali stypendia, gdy ich średnia ocen wyniosła 5.0 i więcej:

Najzdolniejszą uczennicą okazała się Barbara Przybylska z Liceum Ogólnokształcącego w Puszczykowie, która w minionym roku szkolnym uzyskała średnią 5,79. Podobne wyniki osiągnęła Zofia Gierczyńska ze średnią 5,77.

Z kolei najwyższą gratyfikację pieniężną, w wysokości 4 tys. zł, otrzymała Jagoda Arciszewska, uczennica LO nr 2 w Swarzędzu za wyniki w hokeju na trawie. W 2023 r. uzyskała m.in. 1 miejsce i tytuł najlepszej zawodniczki w Mistrzostwach Europy do lat 18 w Swansea (Walia) czy 1 lokatę w Mistrzostwach Polski w Poznaniu w kategorii juniorka.

Równie imponujące osiągnięcia w tej dyscyplinie miała Amelia Kujawa, także ze swarzędzkiej Dwójki, która odebrała nagrodę w wys. 3 tys. zł za zwycięstwa w tegorocznych hokejowych Mistrzostwach Polski.

W sumie Powiat Poznański na stypendia i nagrody dla najzdolniejszych uczniów i uczennic przeznaczył blisko 370 tys. zł.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®