„Obostrzone rygory sanitarne” i zamknięte urzędy

W związku z rosnącą liczbą zakażeń rząd wydał rozporządzenie dotyczące pracy zdalnej w administracji. Zamknięte są niektóre urzędy gmin, a w części obowiązują zaostrzone rygory sanitarne. Z jakimi utrudnieniami muszą liczyć się mieszkańcy?

Fot. Janusz Ludwiczak

Zamknięty jest Urząd Miejski w Kostrzynie. Mieszkańcy proszeni są o kontakt drogą telefoniczną, mailową lub listowną. W sprawach wyjątkowych odbywają się spotkania z urzędnikami, ale tylko za pośrednictwem umawianych wizyt.

Obostrzone rygory sanitarne wprowadzono również w Urzędzie Miasta i Gminy Pobiedziska. Od wtorku osoby, które przyjdą do urzędu będą komunikować się z pracownikami Biura Obsługi Interesanta, po wcześniejszym zaawizowaniu się. Z kolei od poniedziałku, 31 stycznia zamknięta będzie kasa w pobiedziskim urzędzie. Mieszkańcy wpłaty dotyczące podatków i innych należności mają dokonywać przelewem. Jak tłumaczą urzędnicy: „zdrowie publiczne jest wartością nadrzędną” i równocześnie przepraszają za utrudnienia.

Z kolei w Czerwonaku dostęp do Sali Obsługi Klienta i poszczególnych wydziałów urzędu gminy możliwy jest po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie z właściwym pracownikiem merytorycznym. Jak wyjaśnia Urząd Gminy Czerwonak wcześniejsze, telefoniczne umówienie wizyty ma na celu sterowanie ruchem klientów i ograniczenie do minimum kontaktu pomiędzy klientami.

Urzędnicy przypominają również, że wszelkie sprawy można załatwiać drogą telefoniczną, mailową czy za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePuap).

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska