Otwarto kładkę przez Wartę w Owińskach [ZDJĘCIA]

Składa się z mostu o długości 200 metrów, a także z wieży, na której znalazły się platformy widokowe. Zobaczymy z nich m.in. panoramę Owińsk i Puszczy Zielonka. Mowa o kładce nad Wartą, która została właśnie udostępniona pieszym i rowerzystom.
Fot. Janusz Ludwiczak

Jak ważna jest to inwestycja, którą zakończono o kilka dni wcześniej niż planowano? Wyjaśnia wójt gminy Czerwonak, Marcin Wojtkowiak:

Budowa kładki kosztowała 27 milionów złotych i była wspólnie finansowana przez gminy Czerwonak i Suchy Las, Miasto Poznań i Powiat Poznański. Inwestycja została również dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego:

Z okazji otwarcia kładki w dniach od 28 do 30 lipca między godz. 17 i 21 zaplanowano warsztaty dla dzieci, spacer z przewodnikiem po Owińskach, strefę chillout oraz koncerty, podczas których wystąpią zespoły: „Pożegnanie Lata”, „Voice+”, „Recydywa” i „Audiopaka”.

A jak wygląda nowa inwestycja nad Wartą w gminie Czerwonak można zobaczyć na naszych zdjęciach wykonanych kilka dni przed otwarciem, które prezentujemy poniżej:

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®