Podziękują za żniwa – nadchodzą dożynki

Pieśń „Plon, niesiemy plon” zabrzmi w najbliższy weekend w wielu wielkopolskich wsiach. Nie inaczej będzie w największej, bo liczącej ponad 50 tysięcy mieszkańców gminie powiatu poznańskiego. Swarzędzkie dożynki w tym roku odbędą się w Łowęcinie.
Fot. Pixabay

O szczegółach mówi burmistrz miasta i gminy Swarzędz, Marian Szkudlarek:

Dożynki w Łowęcinie rozpoczną się w najbliższą sobotę, 26 sierpnia o godz. 14:45 korowodem wprowadzającym wieńce dożynkowe na teren boiska sportowego przy ul. Szkolnej. Następnie polowa msza święta, podczas której rolnicy podziękują za tegoroczne żniwa, a później obrzęd dożynkowy i koncert Zespołu Tańca Ludowego Poligrodzianie:

W programie również o godz. 17:00 koncert Swarzędzkiej Orkiestry Dętej i Zespołu Regionalnego Olszyna, a kwadrans po 18 na scenie w dobry humor wprawi Tadeusz Drozda. Gwiazdą wieczoru o godz. 20:00 będzie występ zespołu Masters, a godzinę później zabawa taneczna z DJ-ami Morsik i Ando, czyli nasz radiowy kolega Andrzej Kamiński znany doskonale z „popołudniówki”, którą można słuchać między 15 i 18.

Gmina Swarzędz stare rozrasta się pod względem liczby mieszkańców, powstają też nowe osiedla willowe i bloki. Czy gmina Swarzędz nie traci więc swojego rolniczego charakteru?

W trakcie sobotnich dożynek w Łowęcinie, nad którymi Radio Wielkopolska objęło patronat medialny będzie można również skorzystać ze Strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, skosztować grochówki z kotła i pady ze smalcem, a dla najmłodszych czekać będzie dmuchany plac zabaw.

Fot. UMiG Swarzędz
Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®