Ponad tysiąc „ludzi z żelaza” wystartuje w zawodach Enea Ironman 70.3 Poznań

Najpierw przepłyną blisko 2 kilometry, następnie będą musieli przejechać 90 km na rowerze, aż na końcu przebieg 21,1 km – ponad 1,1 tys. osób wystartuje w zawodach triathlonowych „Enea Ironman 70.3 Poznań”.
Fot. Janusz Ludwiczak

O szczegółach mówi dyrektor zawodów, Michał Drelich:

Triatlon rozpocznie się w Jeziorze Kierskim:

Zawodnicy etap rowerowy zakończą na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, po czym będą mieli do pokonania ostatni etap, czyli bieg na dystans 10 lub 21 kilometrów.

Na starcie zawodów zobaczymy w tym roku prawdziwą plejadę gwiazd lekkiej atletyki. Wśród uczestników Ironman-a jest Marek Plawgo, medalista Mistrzostw Świata i Europy, olimpijczyk z Aten i Pekinu. Co może być dla niego najtrudniejsze na trasie?

Triathlonowi przyświecać będzie cel charytatywny. Sebastian Chmara, halowy Mistrz Świata i Europy w siedmioboju postawił wyzwanie Markowi Plawgo. Zwycięzca pojedynku przekaże czek w wysokości 5 tysięcy złotych na wybraną przez siebie organizację charytatywną:

Dodajmy, że w związku z organizacją zawodów w niedzielę od rana do ok. godz. 18:00 w samym Poznaniu zamknięta dla ruchu zostanie ulica Bukowska i fragment Grunwaldzkiej, a także ul. Wyspiańskiego.

Ponadto czasowo nieprzejezdne będą odcinki dróg wojewódzkich nr 306 i 307, a w godz. od 7:00 do 12:00 wyłączone z ruchu będą również ulice: Chojnicka, Podjazdowa, Kierska i Sadowa w Kiekrzu, Kobylnicka i Lusowska w Sadach oraz Poznańska, Nowa i Zakrzewska w Lusowie.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®