Powiat Poznański nagrodził sportowców

Powiat poznański kolejny raz docenił młodych sportowców oraz ich trenerów, którzy w ubiegłym roku zdobywali medale i tytuły zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. W sumie nagrodzonych i wyróżnionych zostało 43 przedstawicieli aż 10 dyscyplin sportowych, wśród których są kajakarze, kolarze, piłkarze ręczni, bilardziści czy również reprezentanci sportów walki i hokeja na trawie.

Fot. Powiat Poznański

Każdego roku wyróżniamy najbardziej utytułowanych. Nasi laureaci są niezwykle uzdolnieni. Talent to jednak w sporcie nie wszystko. Musi on być poparty ciężką pracą czy też odpowiednią organizacją dnia.Do osiągnięcia sukcesów bardzo często potrzebne są również zaangażowanie rodziców oraz doskonała praca trenerów, którzy zazwyczaj są nie tylko instruktorami, ale także dobrymi przyjaciółmi powiedział Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański.

W gronie najmłodszych nagrodę główną otrzymał mieszkający w gminie Czerwonak Alex Wilga. Kanadyjkarz reprezentujący Wartę Poznań w ubiegłym roku zdobył kilka medali mistrzostw Polski.

Wśród juniorów młodszych pierwsze miejsce zajął Kacper Śliwiński z Murowanej Gośliny, paralekkoatletyczny mistrz Polski w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem oraz wicemistrz kraju w rzucie oszczepem. Na co dzień trenuje w sekcji lekkoatletycznej Startu Poznań przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Owińskach.

Nagrodzono również mistrzów Polski w halowej odmianie hokeja na trawie z UKS Swarek Swarzędz.

Na nagrody dla sportowców Starostwo Powiatowe w Poznaniu przeznaczyło w sumie ćwierć miliona złotych. Szczegółową listę laureatów można znaleźć na stronie internetowej Powiatu Poznańskiego.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®