Powiat Poznański uruchomił telefon zaufania dla seniorów

Pomoc kierowana jest w szczególności do osób, które utraciły bliskich, przeżywają silny stres, mają problemy ze snem czy towarzyszy im poczucie bezsilności i braku nadziei.
Fot. Pixabay

Jak mówi starosta poznański, Jan Grabkowski z telefonu zaufania mogą skorzystać również osoby, które doświadczają zaburzeń nastroju czy też nie mają chęci wykonywania codziennych zajęć:

Aby skorzystać z porady, wystarczy zadzwonić pod nr telefonu 571 411 811 i zgłosić taką potrzebę. Psycholog oddzwoni. Projekt zakłada także możliwość kontaktu osobistego z terapeutą:

Konsultacje będą odbywać się telefonicznie, w każdą środę między godziną 15:15 i 18:15 do końca roku.

Dodajmy, że obok telefonu zaufania w ramach programu „Zdrowy senior” planowana jest również organizacja warsztatów edukacyjno-profilaktycznych dla seniorów i ich opiekunów. Na zajęciach w 11 gminach powiatu poznańskiego, m.in. w Czerwonaku, Kostrzynie, Murowanej Goślinie, Pobiedziskach, Rokietnicy, Suchym Lesie, Swarzędzu czy Tarnowie Podgórnym poruszone zostaną zagadnienia dotyczące zaburzeń poznawczych, nastroju, depresji, a także udarów i schorzeń neurologicznych po przebytej chorobie Covid-19. W dotychczasowych warsztatach podczas czterech edycji programu uczestniczyło ponad pół tysiąca osób.

Program „Zdrowy Senior” w całości  finansowany jest z budżetu powiatu poznańskiego. Realizuje go Fundacja Petra, która w 2023 roku otrzymała dotację w wysokości 50 tys. zł.

Fot. Powiat Poznański
Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®