Rozpoczyna się przebudowa wiaduktów w ciągu DK92 w Swarzędzu [AKTUALIZACJA]

Kierowców poruszających się drogą krajową nr 92 czekają poważne utrudnienia. W czwartek rozpoczyna się przebudowa wiaduktów nad ulicą Piaski w centrum Swarzędza.

Fot. GDDKiA

Na czym będzie polegać inwestycja? Wyjaśnia rzeczniczka wielkopolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), Alina Cieślak:

Paraliżu miasta obawia się burmistrz Swarzędza, Marian Szkudlarek:

Od czwartku wyłączone z ruchu zostaną pasy szybkie na odcinku od ul. Zapłocie do Dworcowej. Demontowane będą bariery ochronne w pasie ruchu.

Oznacza to, że droga krajowa nr 92 będzie zwężona i przejazd możliwy będzie tylko jednym, prawym pasem ruchu.

Przebudowa wiaduktów w ciągu krajowej „92” w Swarzędzu ma kosztować blisko 16 milionów złotych i ma zakończyć się wiosną 2025 roku.

AKTUALIZACJA 19.05.2023: Prace związane z przebudową wiaduktu w ciągu drogi krajowej nr 92 zostały wstrzymane.

Przywróciliśmy pierwotną organizację ruchu na obiekcie. Podczas prac przygotowawczych, które rozpoczęły się 18 maja br. okazało się, że bez wycinki drzew nie uda się zabezpieczyć stożków obiektu, aby przystąpić do prac rozbiórkowych. Wycinka drzew, wskazana w decyzji środowiskowej, będzie możliwa najwcześniej od 1 września br. W związku z tym po konsultacjach z wykonawcą podjęto decyzję o przywróceniu pierwotnego ruchu pojazdów na obiekcie. Obecnie przeprowadzona zostanie analiza w celu optymalizacji zakresu prac i organizacji ruchu na ul. Piaski. Termin realizacji inwestycji na chwilę obecną pozostaje bez zmian, a nasze działania mają na celu minimalizowanie utrudnień w ruchu – informuje Marcin Kucharczak, zastępca Naczelnika Wydziału Zamówień Publicznych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu.

Jak informuje wielkopolski oddział GDDKiA prace związane z przeniesieniem całego ruchu na jezdnię północną wiaduktu w kierunku Poznania rozpoczną się na przełomie sierpnia i września. O ponownej zmianie w organizacji ruchu będziemy informowali na bieżąco.

Map. OpenStreetMap
Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®