Samorządowcy z Namibii w gminie Czerwonak

Goście z Namibii, a konkretnie samorządowcy z miasta Walvis Bay, miasta położonego na wybrzeżu kraju w południowej Afryce zawitali do gminy Czerwonak. Wszystko w ramach międzynarodowego projektu, którego celem jest promowanie najlepszych doświadczeń samorządowych.

Fot. Urząd Gminy Czerwonak

Więcej na ten temat mówi wójt gminy Czerwonak, Marcin Wojtkowiak:

Projekt, którego celem jest promowanie najlepszych doświadczeń samorządowych w Namibii w całości finansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Jak zaznacza wójt gminy Czerwonak, Marcin Wojtkowiak swój wkład finansowy daje także samorząd namibijski, ponieważ to tam będą prowadzone inwestycje w oparciu o najlepsze polskie praktyki:

Burmistrz miasta Walvis Bay, Trevino Forbes już zapowiedział, że kilka rozwiązań z gminy Czerwonak wprowadzi w swoim samorządzie, jak chociażby budżet obywatelski, w ramach którego powstały tory do jazdy na rowerach, urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu czy stworzono ochronę płazów oparta o współpracę z organizacjami pozarządowymi.

Gościom z Namibii spodobała się też działalność ochotniczych straży pożarnej i kół gospodyń wiejskich, mających wpływ na rozwój społeczności lokalnych.

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera