Swarzędz: Prawie 86 mln zł na inwestycje

Dokładnie 85 milionów 864 tysięcy 458 złotych i 37 groszy – tyle w tym roku na inwestycje przeznaczy gmina Swarzędz. Tuż przed świętami Rada Miejska przyjęła budżet największej gminy powiatu poznańskiego na 2023 rok.

Fot. Maciej Woliński/Urząd Miasta i Gminy Swarzędz

Jak wylicza burmistrz miasta i gminy Swarzędz, Marian Szkudlarek dochody wyniosą nieco ponad 381 milionów złotych, a wydatki zaplanowano na 407 mln zł, z czego 21% tej kwoty trafi na inwestycje:

Za uchwaleniem budżetu było 17 radnych. Jak zaznaczył wiceprzewodniczący swarzędzkiej Koalicji Obywatelskiej, radny Wojciech Kmieciak co roku wprowadzane są zmiany, które mocno ograniczają dochody samorządów:

Czterech pozostałych swarzędzkich radnych obecnych na sesji wstrzymało się od głosu. Wśród nich była radna Anna Tomicka, była burmistrz Swarzędza:

Wśród tegorocznych inwestycji gminy Swarzędz zaplanowano m.in. zakup 5 autobusów elektrycznych, rozpoczęcie prac związanych z budową obwodnicy Swarzędza, a także przebudowę i modernizację ulic w Paczkowie, Sokolnikach Gwiazdowskich, Puszczykowie Zaborzu, Zalasewie i Gruszczynie. Nadal kontynuowane będą prace związane z budową tunelu w Kobylnicy.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®