Swarzędz: Przyznano tytuł honorowego obywatela i wyróżniono zasłużonych dla miasta

Z okazji dnia świętego Józefa, patrona Swarzędza odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej, w trakcie której wręczono tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Swarzędz. Ponadto przyznano wyróżnienia „Zasłużony dla Miasta i Gminy Swarzędz”.

Fot. Aldona Młynarczak/Urząd Miasta i Gminy Swarzędz

Uroczystość zainaugurował występ Chóru Męskiego Akord, po czym głos zabrał burmistrz Marian Szkudlarek:

Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej profesorowi doktorowi habilitowanemu Bogdanowi Marcińcowi wręczono tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Swarzędz. Wyróżniony należy do ścisłej czołówki chemików polskich i światowej rangi specjalistów:

Ponadto przyznano wyróżnienia „Zasłużony dla Miasta i Gminy Swarzędz”. Otrzymali je Magdalena Nowak, prowadząca od 41 lat cukiernię i nauczycielka rzemiosła, a także druhowie z gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, m.in. w Kobylnicy. Mówi prezes OSP Swarzędz, druh Maciej Ślęzak:

W uroczystości wzięli udział też przedstawiciele partnerskiego miasta Ronnenberg.

Z kolei w niedzielę, w dniu imienin Józefa, patrona Swarzędza na os. Czwartaków odsłonięta została trzecia rzeźba związana ze swarzędzkim rzemiosłem. Przedstawia ona chłopca, ucznia, który wystrugał sobie procę i drewnianego konika. Obchody święta patrona miasta zakończyło złożenie wieńców i zniczy pod figurą świętego Józefa przy skrzyżowaniu ulic Wrzesińskiej i Cieszkowskiego w centrum miasta.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®