Swarzędzanka najlepsza na świecie

Pobiegli dla tych, co nie mogą. Niespełna 7 tysięcy osób wzięło udział w biegu charytatywnym „Wings for Life World Run”, który w niedzielę odbył się na ulicach stolicy Wielkopolski i po drogach gmin Dopiewo, Tarnowo Podgórne i Buk. Mieszkanka Swarzędza, Katarzyna Szkoda okazała się najlepszą zawodniczką na świecie.

Fot. Wings for Life World Run/mat.org.

Był to bieg nietypowy, który polega na tym, że zawodnicy nie biegną do mety, lecz przed nią uciekają. Dla biegaczy zakończeniem zawodów jest doścignięcie przez samochód – metę, który wystartował pół godziny po rozpoczęciu biegu i każdej godzinie przyspieszał o jeden kilometr. Biegaczy gonił po raz kolejny Adam Małysz.

Mieszkanka Swarzędza, Katarzyna Szkoda okazała się najlepszą zawodniczką na świecie. Pokonała ona 55 kilometrów.

W ubiegłym roku drugie miejsce w klasyfikacji światowej uzyskała Patrycja Talar. W tym roku zdecydowała się na start w Szwajcarii i tam była również najlepsza.

Dodajmy, że biegowi „Wings for Life” przyświeca cel charytatywny. Dochód z wpisowego zostanie przeznaczony na sfinansowanie badań i metod leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. Do tej pory od 2014 roku na ten cel udało się zebrać blisko 6 milionów €uro.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®