Utrudnienia w centrum Swarzędza

W związku z prowadzonymi pracami wodociągowymi utrudnienia czekają kierowców jeżdżących ulicą Wrzesińską w Swarzędzu. Ponadto zamknięta dla ruchu będzie ulica Zamkowa. Zmiany również dla pasażerów Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej w Kobylnicy.

Map. Urząd Miasta i Gminy Swarzędz

W związku z przebudową ulic: Nowy Świat, Zamkowej, Mickiewicza, Gołębiej i Placu Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu od najbliższego czwartku do 26 maja włącznie przejazd możliwy będzie tylko zachodnią częścią Rynku, w kierunku Placu Niezłomnych.

Jak informuje Urząd Miasta i Gminy Swarzędz dodatkowo na czas prowadzenia prac wodociągowych od 18 do 23 maja ulica Wrzesińska od Cieszkowskiego do Rynku będzie jednokierunkowa. Przejazd możliwy będzie tylko w stronę Placu Niezłomnych. W kierunku przeciwnym ruch poprowadzony zostanie ulicą Grudzińskiego.

To nie koniec utrudnień. Od czwartku prowadzone będą prace związane z odtworzeniem nawierzchni dróg po budowie kanalizacji sanitarnej w ciągu ulicy Zamkowej (na odcinku od skrzyżowania z ulicami Grudzińskiego i Św. Marcina). Wyznaczono objazd przez Osiedle Dąbrowszczaków.

Map. Urząd Miasta i Gminy Swarzędz

Ze zmianami muszą liczyć się również pasażerowie Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej. Od poniedziałku w związku z budową tunelu w Kobylnicy zmieniła się lokalizacja przystanków. I tak autobusy linii nr 492 w stronę Uzarzewa odjeżdżają teraz z przystanku początkowego, znajdującego się na ul. Poznańskiej przy składzie opału, zaś dla linii nr 493 w kierunku Karłowic przystanek początkowy znajduje się teraz na ul. Poznańskiej przy samej szkole podstawowej.

Map. Urząd Miasta i Gminy Swarzędz
Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®