Utrudnienia w Swarzędzu i Zalasewie

Z poważnymi utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy w centrum Swarzędza oraz w Zalasewie.

Fot. Urząd Miasta i Gminy Swarzędz

W związku z pracami związanymi z budową sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami dziś (tj. w środę, 15 lutego) całkowicie dla ruchu zamknięta jest ulica Zamkowa w Swarzędzu od skrzyżowania z ulicami Grudzińskiego i Św. Marcina do posesji pod numerem 25. Jednocześnie zlikwidowany zostanie ruch wahadłowy na skrzyżowaniu ulic Zamkowej, Grudzińskiego i Św. Marcina. Na czas prac prowadzonych prac wyznaczono objazd ulicami osiedla Dąbrowszczaków, o czym powinni kierowcy wybierający się w rejon Przedszkola nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3 i Bazaru Swarzędzkiego.

Map. Urząd Miasta i Gminy Swarzędz

Z kolei w Zalasewie rozpoczęły się prace związane z układaniem nowej nawierzchni na ulicy Średzkiej i Polskiej. Największe utrudnienia zaplanowano w czwartek i piątek. Wyznaczony zostanie objazd przez Rabowice i Jasin. Z kolei kierowcy samochodów ciężarowych będą musieli korzystać z objazdu prowadzącego przez Gowarzewo, Tulce i Garby.

W czwartek i piątek zmienioną trasą – przez ulice Olszynową, Bukową i Bliską w Rabowicach będą kursować autobusy linii nr 497 i 498, umożliwiające dojazd z Kruszewni do centrum Swarzędza i dworca kolejowego.

Ulica Średzka w Zalesewie ma zostać otwarta dla ruchu od soboty. Wtedy też na swoje trasy powrócą autobusy linii nr 497 i 498.

Map. Urząd Miasta i Gminy Swarzędz
Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®