W Pobiedziskach otworzą BiblioStację – na dworcu kolejowym będzie działać biblioteka

Już w sobotę na pobiedziskim dworcu kolejowym otwarta zostanie BiblioStacja. To właśnie od 2 września Biblioteka Publiczna Gminy Pobiedziska znajdować będzie się w nowej siedzibie.
Fot. Janusz Ludwiczak

Jak zaznacza dyrektorka placówki, Małgorzata Halber do budynku dworca przeniesie się cały księgozbiór z głównej biblioteki, która obecnie znajduje się w budynku ośrodka kultury przy ul. Kostrzyńskiej, a także filia dziecięca, obecnie mieszcząca się w wynajmowanym lokalu:

Już w ubiegłym roku spółka PKP przeprowadziła warty blisko 7 mln zł kompleksowy remont zabytkowego dworca kolejowego w Pobiedziskach. W ramach inwestycji wymieniono m.in. stropy i dach, a także przywrócono historyczną elewację budynku.

Teraz na piętrze dworca funkcjonować będzie właśnie gminna biblioteka. Mówi burmistrz Pobiedzisk, Ireneusz Antkowiak:

W Bibliostacji – bo tak nazywać będzie się teraz pobiedziska biblioteka na dworcu, znajdzie się m.in. sala aktywności, która raz będzie pełniła funkcję galerii rękodzieła, a innym razem zamieni się w studnio nagraniowe. Organizowane będą też warsztaty fotograficzne czy salon gier planszowych.

Dodajmy, że Biblioteka Publicznej Miasta i Gminy Pobiedziska liczy ponad 30 tysięcy tomów, z których korzysta ok. 4 tysiące czytelników.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®