W Swarzędzu powstanie Integracyjny Ośrodek Rehabilitacji i Terapii dla Dzieci Niepełnosprawnych

W Swarzędzu, tuż obok Szkoły Podstawowej nr 3 powstanie Integracyjny Ośrodek Rehabilitacji i Terapii dla Dzieci Niepełnosprawnych. Rozstrzygnięto właśnie przetarg na realizację inwestycji, która będzie kosztować blisko 13 milionów złotych, z czego aż 85% tej kwoty pokryją środki z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Wiz. Urząd Miasta i Gminy Swarzędz

Mówi burmistrz miasta i gminy Swarzędz, Marian Szkudlarek:

W ramach inwestycji powstanie budynek o powierzchni ponad 852 metrów kwadratowych. Znajdzie się w nim sala do terapii rehabilitacyjnych, ćwiczeń fizycznych, a także hydroterapii i masaży. Przewidziano również hol, w którym odbywać będą się wystawy prac podopiecznych i imprezy integracyjne. Obiekt będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Z kolei wokół budynku przewidziano m.in. teren rekreacyjny dla integracyjnych zajęć podopiecznych ośrodka, ogródek warzywny, stoły piknikowe, ścieżkę sensoryczną, boisko do gry w boule oraz siłownię dostosowaną dla osób niepełnosprawnych.

Integracyjny Ośrodek Rehabilitacji i Terapii dla Dzieci Niepełnosprawnych w Swarzędzu ma zostać otwarty jesienią przyszłego roku.

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera