Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka przyjęło pierwszych pacjentów. Szpital musi zmienić nazwę

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka dopiero co zostało otwarte i przyjęło pierwszych małych pacjentów, a już musi zmienić nazwę?

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Dlaczego Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka musi zmienić nazwę? Wyjaśnia rzeczniczka Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem, Urszula Łaszyńska:

Sprawa skończyła się więc w sądzie. Z obecnej nazwy będą musiały zniknąć wyrazy: centrum, zdrowia oraz dziecka, gdyż są one zastrzeżone. Na pomocy porozumienia nazwa Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka będzie mogła być używana tylko do końca tego roku. Obecnie trwa poszukiwanie nowej nazwy.

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka zostało otwarte kilka dni temu. Przy ul. Wrzoska w Poznaniu powstał 9-oddziałowy szpital, który będzie leczył ponad 350 dzieci:

Ponadto w przyszłym tygodniu do nowej lecznicy przeniesie się cały szpital dziecięcy z ulicy Krysiewicza w Poznaniu, który działał w tym miejscu od 1855 roku i w kolejnych latach był rozbudowywany:

W Wielkopolskim Centrum Zdrowia Dziecka, które stanęło tuż obok szpitala wojewódzkiego przy ul. Juraszów w Poznaniu znalazł się m.in. pediatryczny szpitalny oddział ratunkowy, a także nowoczesne sale bloku operacyjnego, Zakład Diagnostyki Obrazowej (z tomografem i rentgenem) i liczne laboratoria. 

W nowym szpitalu mali pacjenci będą leczeni w jednoosobowych salach, gdzie miejsce znajdą również ich rodzice. Przewidziano również strefę wypoczynku i relaksu dla najmłodszych, mały plac zabaw i miejsce na koncerty.

Budowa Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka kosztowała 430 milionów złotych, z czego połowę środków pokryła Unia Europejska.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska