Wybrano najlepsze komisariaty policji w powiecie poznańskim

Już po raz 15. Komenda Miejska Policji w Poznaniu wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Poznaniu zorganizowały konkurs „Najlepszy Komisariat Policji Powiatu Poznańskiego”.

fot. Powiat Poznański

Jak wyjaśnia inspektor Robert Kasprzyk, Komendant Miejski Policji w Poznaniu celem konkursu jest wdrożenie współzawodnictwa pomiędzy funkcjonariuszami, wpływając przy tym pozytywnie na stan bezpieczeństwa oraz porządku publicznego na terenie powiatu poznańskiego:

Najlepsze komisariaty zostały wyłonione na podstawie 12-miesięcznej oceny pracy funkcjonariuszy. Oceniane były całoroczne działania w oparciu o 20 kryteriów, w tym między innymi: wskaźnika wykrywalności przestępstw, skuteczności zabezpieczania mienia czy liczby zatrzymań „na gorącym uczynku”.

W tym roku pierwsze miejsce zajął Komisariat Policji w Pobiedziskach. Drugie miejsce uzyskał komisariat w Kostrzynie, a na podium znalazł się jeszcze posterunek policji w Buku.

Mówi Jan Grabkowski, starosta poznański:

Do zwycięzców konkursu trafiły nagrody odpowiednio po 30, 10 i 5 tysięcy złotych. Środki, które przekazał Powiat Poznański w ramach Funduszu Wsparcia Policji zostaną wykorzystane przez komendantów na potrzeby nagrodzonych komisariatów.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®