Wyższe kary za jazdę „na gapę”

Nie warto jeździć „na gapę” autobusami swarzędzkiej komunikacji. Podczas ostatniej sesji Rada Miasta podjęła uchwałę o zmianie wysokości kar za jazdę bez biletu lub dokumentów poświadczających uprawnienie do ulgowego lub bezpłatnego przejazdu.

Fot. Janusz Ludwiczak

Opłata za przejazd bez ważnego biletu wyniesie teraz 280 złotych, do tej pory było to 200 złotych. W przypadku dokonania wpłaty w terminie 7 dni od daty nałożenia opłaty kara ulega zmniejszeniu do 140 zł. Wcześniej było to 60 zł.

Z kolei za podróż autobusem bez ważnego dokumentu uprawniającego do ulg kara będzie dwukrotnie wyższa – 170 złotych zamiast 80-ciu.

Wyższa będzie również kara za przewóz autobusem rzeczy lub zwierząt wyłączonych z przewozu. Po zmianach opłata dodatkowa wyniesie 75 złotych.

Natomiast pół tysiąca złotych kary zapłacą osoby, które przyczynią się do zatrzymania lub zmiany trasy autobusu bez uzasadnionej przyczyny.

Dodajmy, że obecnie bilet jednorazowy kosztuje 3 złote i 20 groszy. Podróż liniami kursującymi z terenu gminy Swarzędz do Poznania oraz do Pobiedzisk, czyli w strefie drugiej wynosi 6 złotych. Tzw. „sieciówki”, czyli bilety 30-dniowe imienne kosztują 44 złotych w granicach gminy Swarzędz i 80 złotych w strefie II. Bilety ulgowe w Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej są o 50% tańsze.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®