Swarzędzka „jedynka” wśród najlepszych szkół w Wielkopolsce

Swarzędzkie I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi znalazło się na 5. miejscu w Wielkopolsce i zarazem 59. w kraju rankingu najlepszych liceów Fundacji „Perspektywy”.

Fot. I Liceum Ogólnokształcące i Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi Fundacji EKOS w Swarzędzu

Swarzędzkie I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi znalazło się na szczycie rankingu liceów w Wielkopolsce, tuż za poznańską „Dwójką”, VIII LO, „Marynką” (czyli LO św. Marii Magdaleny) i „Marcinkiem” (I LO w Poznaniu).

Jak dodaje wicedyrektor swarzędzkiej „Jedynki”, Anna Białobrzeska szkoła daje możliwość zweryfikowania wyborów uczniów dokonanych pod koniec podstawówki i dobrego przygotowania się do egzaminów na uczelnie wyższe, kładąc duży nacisk na języki obce.

Dodajmy, że wśród najlepszych wielkopolskich liceów na 11. miejscu znalazło się pilskie II Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO im. Pawła Jasienicy.

Wśród techników na 6. miejscu w Wielkopolsce i 74. pozycji w skali kraju, awansując z 373 miejsca w roku ubiegłym zakwalifikowano Technikum z Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance. Z kolei na 10. miejscu znalazło się Technikum nr 1 w Pile, a tuż za nim drugie pilskie technikum – nr 3 z Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Ranking liceów i techników przygotowywany jest przez miesięcznik i fundację „Perspektywy” od 1999 roku. W zestawieniu brane są wyniki matur, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych, a także sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®