Gorąco na boisku i na szczycie tabeli. LKS Lipa mknie po awans, Warta Obrzycko z pewnym utrzymaniem w A-klasie

Mimo tropikalnej aury trzy cenne punkty utrzymujące w grze o awans do okręgówki zainkasowała w 25. kolejce wielkopolskiej A-klasy LKS Lipa. Drużyna z gminy Ryczywół pokonała na wyjeździe MKS Wartę Obrzycko 4:0. Gole w tym spotkaniu zdobywali Szymon Szacht, Jakub Nowicki oraz dwukrotnie Patryk Strzępka.

Fot. Jan Piechota

Choć końcowy rezultat był dla zawodników z Lipy okazały, to mecz z Wartą Obrzycko nie należał do najłatwiejszych. Tym bardziej, że upał doskwierał zawodnikom przez blisko 90 minut – komentował po meczu trener LKS-u Lipa Mariusz Drewicz

Zwycięstwem nad Wartą Obrzycko drużyna LKS-u Lipa z 58 punktami plasuje się na drugim miejscu w tabeli Wielkopolskiej A-klasy. Tyle samo punktów, choć lepszy bilans ma liderująca Fortuna Wieleń. Na trzecim miejscu po zwycięstwie 7:1 z Huraganem Młynkowo plasuje się Orzeł Gulcz, z 57 punktami. Tym samym te trzy zespoły w ostatniej kolejce powalczą o dwa miejsca premiujące awansem do ligi okręgowej. A jak dotychczasową postawę swojego zespołu w tym sezonie ocenia trener LKS-u?

Dla piłkarzy z Obrzycka przegrana z LKS-em Lipa była swoistym „zimnym prysznicem” po bardzo dobrym spotkaniu i remisie 2:2 z liderującą Fortuną Wieleń. Przypomnijmy, że MKS Warta Obrzycko dzięki zdobytemu punktowi w poprzedniej kolejce zagwarantowała sobie utrzymanie w A-klasie. Tym samym Warciarze mogli podejść do ostatniego w tym sezonie spotkania przed własną publicznością bez większej presji. Piłkarze z Obrzycka nie kryli jednak swojego rozczarowania po porażce z rozpędzoną Lipą.

Mecz z LKS-em Lipa był ostatnim w tym sezonie domowym spotkaniem dla zawodników MKS-u Warty Obrzycko. A jaki to był sezon dla drużyny z Obrzycka?  

Przy okazji ostatniego w tym sezonie domowego meczu Warty Obrzycko nie zabrakło również podziękowań dla kibiców, którzy przez całe rozgrywki wiernie wspierali swoją ukochaną drużynę. Wśród fanów Warty znalazł się również młody chłopak Maksymilian, którego wyjątkowe zaangażowanie było godne finału Ligi Mistrzów.

Przypomnijmy, że w ramach ostatniej kolejki Wielkopolskiej A-klasy walczący o awans do okręgówki Orzeł Gulcz podejmie u siebie Wenus Jędrzejewo, LKS-Lipa zagra z Płomieniem Połajewo a Fortuna Wieleń zagra z Golnicą Ryczywół. MKS Warta Obrzycko zwieńczy sezon meczem na wyjeździe z Bykami Obrowo. Wszystkie te spotkania już w najbliższy weekend 17 i 18 czerwca.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®