Udany początek wiosny dla Warty Obrzycko. Gole Wachowiaka, Tonaka i Figlarza dały zwycięstwo z Wartą Wartosław

Zwycięstwem nad Wartą Wartosław zainaugurowali rundę wiosenną piłkarze MKS-u Warty Obrzycko. Podopieczni Marka Tacika, dla którego był to oficjalny debiut w roli trenera Warty, pokonali drużynę z Wartosławia 4:2. Gole dla piłkarzy z Obrzycka zdobyli Hubert Wachowiak, Adam Tonak i Michał Figlarz. Jedno trafienie do własnej bramki dołożył zawodnik rywali.

Fot. Maja Wachowiak/ Warta Obrzycko

Choć po końcowym gwizdku piłkarzy z Obrzycka ogarnęła radość, to postawa zespołu w pierwszej połowie pozostawiała wiele do życzenia – komentował po meczu piłkarz MKS-u Warty Obrzycko Michał Pieczonka

Po czternastu kolejkach piłkarze MKS-u Warty Obrzycko z dorobkiem 18 punktów plasują się na 8. pozycji w tabeli Wielkopolskiej A-klasy. Liderem jest LKS Lipa, która w derbach gminy Ryczywół pokonała miejscową Golnicę 2:0. Z innych ciekawych spotkań w tej kolejce Płomień Połajewo wygrał u siebie z Bykami Obrowo 2:1, a Fortuna Wieleń rozbiła na wyjeździe Huragan Młynkowo 6:1. W najbliższy weekend piłkarze Warty Obrzycko udadzą się do Wyszyn, gdzie podejmą miejscową Iskrę Wyszyny. Zawodnicy z Obrzycka będą chcieli się zrewanżować za porażkę w rundzie jesiennej. Początek tego meczu w sobotę 1 kwietnia o 15:00 na boisku w Wyszynach.

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera