Swarzędz: Mieszkańcy zdecydują na co gmina wyda 1,5 mln zł

Do końca maja mieszkańcy miasta i gminy Swarzędz mogli zgłaszać wnioski do ósmej edycji Swarzędzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Fot. Urząd Miasta i Gminy Swarzędz

Jak mówi burmistrz Marian Szkudlarek wpłynęło wiele ciekawych propozycji inwestycyjnych:

Obecnie trwa weryfikacja złożonych propozycji do Budżetu Obywatelskiego. Lista projektów zostanie podana do publicznej wiadomości 1 lipca. Trzy tygodnie później ruszy głosowanie. A dlaczego mieszkańcy powinni zagłosować?

Budżet obywatelski w gminie Swarzędz realizowany jest od 2016 roku. Do tej pory w ramach projektu udało się m.in. wybudować ścieżkę pieszo-rowerową wzdłuż jeziora Swarzędzkiego, powstał również integracyjny plac sportowo-rekreacyjny w Kobylnicy, zrewitalizowano historyczny układ drogowy w Wierzenicy, a dawny budynek remizy strażackiej przy ul. Bramkowej zaadoptowano na muzeum – Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki.

Z kolei w ubiegłym roku w Zalasewie powstał Active Park. Na ponad hektarowym terenie znalazła się plenerowa siłownia wraz z urządzeniami do street workout’u, plac na gry uliczne, tory do gry w bule, a także stoliki do gry w szachy. Nie brakuje też miejsca na grill i przestrzeni do organizowania imprez plenerowych.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska