Swarzędz: Mieszkańcy mogą sami zdecydować na co gmina wyda 1,5 mln zł

Wszystko w ramach 8. edycji Swarzędzkiego Budżetu Obywatelskiego. W sumie do wyboru jest 30 projektów.

Fot. Urząd Miasta i Gminy Swarzędz

Dlaczego mieszkańcy powinni zagłosować? Wyjaśnia burmistrz miasta i gminy Swarzędz, Marian Szkudlarek:

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim Gminy Swarzędz potrwa do 7 września. W kategorii głównej znalazły się m.in. budowa boisk w Uzarzewie i Rabowicach, ścieżka pieszo-rowerowa z Paczkowa do Sokolnik Gwiazdowskich czy budowa kompleksu rekreacyjno-sportowego w Karłowicach.

Mieszkańcy gminy Swarzędz mogą zdecydować też czy na ścianie budynku Szkoły Podstawowej nr 5 powstanie mural ekologiczny, a na placach zabaw pojawią się żagle przeciwsłoneczne. Do wyboru jest też m.in. skrzydlata pijalnia – czyli wykonanie poidła dla ptaków.

Budżet obywatelski w gminie Swarzędz realizowany jest od 2016 roku. Do tej pory w ramach projektu udało się m.in. wybudować ścieżkę pieszo-rowerową wzdłuż jeziora Swarzędzkiego, stworzyć muzeum Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki w budynku dawnej remizy strażackiej, a w ubiegłym roku w największym sołectwie gminy Swarzędz, czyli Zalasewie powstał Active Park. Na ponad hektarowym terenie znalazła się plenerowa siłownia wraz z urządzeniami do street workout’u, plac na gry uliczne, tory do gry w bule, a także stoliki do gry w szachy. Nie brakuje też miejsca na grill i przestrzeni do organizowania imprez plenerowych.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska