Utrudnienia w Kobylnicy – budują tunel

Z poważnymi utrudnieniami w ruchu do piątku muszą liczyć się kierowcy jadący od strony Swarzędza do Kobylnicy.

W Kobylnicy prowadzona jest budowa tunelu pod linią kolejową z Poznania do Gniezna. Od piątku ulica Swarzędzka pomiędzy Dworcową i Polną będzie jednokierunkowa. Przejazd możliwy będzie tylko w kierunku Gruszczyna i Swarzędza.

W przeciwnym kierunku wyznaczony zostanie objazd ulicami: Polną, Krótką i Dworcową. Tą samą trasą pojadą również autobusy linii nr 412, 492, 493 i 494.

To nie koniec utrudnień. Na początku marca zmieni się organizacja ruchu na ulicach Poznańskiej i Swarzędzkiej w Kobylnicy – tym razem na odcinku od przejazdu kolejowego do drogi wojewódzkiej nr 194, czyli starej „5”.

Dotychczasowy wlot ulicy Swarzędzkiej zostanie zamknięty dla ruchu pojazdów i pieszych i będzie służył jako wyjazd z budowy. Z kolei ruch poprowadzony zostanie ulicą Poznańską. Jednocześnie na czas prowadzonych prac zlikwidowane zostaną wydzielone pasy ruchu do skrętu w prawo i w lewo.

Budowa tunelu w Kobylnicy rozpoczęła się w połowie września. Inwestycja zakłada, że obecny przejazd kolejowy w ciągu ulicy Swarzędzkiej zostanie zlikwidowany. Tym samym mają zniknąć korki, tym bardziej, że rogatki w Kobylnicy opuszczają się średnio co 18 minut, a każdego dnia przejeżdża tędy ponad 12,5 tysięcy pojazdów kołowych i ponad 80 pociągów.

Inwestycja, która kosztuje 50 milionów złotych ma zostać ukończona pod koniec roku.

Map. Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu
Fot. Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu
RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska