Za ponad 19 mln zł wybudują drogę z Łowęcina do Swarzędza

Ponad 19 milionów złotych kosztować będzie rozbudowa ulicy Grudzińskiego w Swarzędzu i w Jasinie oraz ulicy Pszennej w Łowęcinie.

Fot. Google Street View

Jak podkreśla burmistrz Swarzędza, Marian Szkudlarek inwestycja ta jest niezbędna, gdyż sołectwa położone we wschodniej części gminy będą o wiele lepiej skomunikowane ze Swarzędzem, a ruchliwa ulica Wrzesińska zostanie odciążona. Na ten cel udało się pozyskać 17,5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład:

W ramach inwestycji półtorakilometrowa droga w ciągu ulicy Grudzińskiego w Swarzędzu i Jasinie oraz Pszennej w Łowęcinie zostanie poszerzona do 6 metrów, po północnej stronie pojawi się droga pieszo-rowerowa, a po południowej chodnik z kostki brukowej. Ponadto wybudowana zostanie kanalizacja sanitarna i deszczowa, przebudowany zostanie wodociąg, pojawią się też 52 lampy ledowe. Inwestycja obejmuje również usunięcie kolizji z gazociągiem i siecią telekomunikacyjną.

Wyłoniony w przetargu wykonawca ma czas 370 dni na zrealizowanie zadania. Oznacza to, że już za rok mieszkańcy Sarbinowa, Łowęcina i północnej części Jasina zyskają lepszy dojazd do centrum Swarzędza.

Map. OpenStreetMap
RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska